Expert IT systems and devices
- Duur3 jaar
- Niveau4
- CREBO25606
- Leerweg
- Locatie
Expert IT systems and devices
- Duur3 jaar
- Niveau4
- CREBO25606
- Leerweg
- Locatie
Heb je al een baan in de ICT of lijkt het je tof? Dan past de opleiding tot IT expert systems and devices misschien bij jou. Jij bent de spin in het web bij organisaties met een eigen servicedesk of ICT-afdeling.
Wil je alles leren over technologische gadgets?
Wat leer je tijdens de opleiding?
Tijdens de opleiding leer je computerservices installeren en samen laten werken. Vooral via het internet. Je leert om opslag, servers, databases, netwerkfuncties te leveren via de cloud. Ook weet je hoe je software veilig downloadt en installeert van het internet.
De lesstof voor ICT gaat over de kerntaken en werkprocessen. Wat je in de theorielessen leert, pas je in de praktijk toe. Tijdens stage en later ook in je werk. Zoals vragen van gebruikers beantwoorden. En advies geven over veilig gebruik van een computer met Windows OS en Linux.
Dit ga je doen
- Hardware en apparaten installeren
- Netwerken aanleggen
- Storingen verhelpen
- Adviseren van gebruikers
Dit niet (zo vaak)
- Zelf veiligheidsadvies geven aan de klant
- Databases beheren
- Apps onderhouden
Vakken tijdens je opleiding
Op school krijg je les in verschillende vakken. Tijdens je opleiding krijg je kerntaken om te oefenen, oefenen en nog meer oefenen. Je kiest ook keuzedelen om je te verdiepen of te verbreden in een bepaald onderwerp, bijvoorbeeld cloud en datacenter engineering.
Jouw leerwerkbedrijf
Tijdens je werk volg je een BBL-opleiding. BBL betekent beroepsbegeleidende leerweg. Je gaat meteen aan de slag bij een IT-bedrijf, minimaal 16 uur per week. En op dinsdag volg je lessen op school. Je bent dus tijdens deze opleiding zowel student als werknemer.
Tijdens je werk maak je opdrachten. Zo breng je de theorie in de praktijk. Je krijgt op je werk een praktijkbegeleider. Iemand die je helpt om verder te komen in je studie. En waar je terecht kunt met al je vragen.
Erkende leerbedrijven vind je op stagemarkt.nl.
Dit is jouw leslocatie
Tegenover treinstation Rotterdam-Alexander
* Dit is een nieuwe opleiding. Deze opleiding is op verzoek van onderwijs en bedrijfsleven opgezet om goed aan te sluiten op wat de arbeidsmarkt nodig heeft.
Beroepen na de opleiding
Met jouw diploma Expert IT systems and devices werk je bij een IT-bedrijf. Of op de afdeling ICT van een organisatie.
Collega’s of klanten komen bij jou. Jij beantwoordt vragen over hun computer, laptop en mobiele telefoons. Je ontwikkelt bijvoorbeeld een digitale handleiding voor gebruikers. En zorgt ervoor dat alles veilig blijft werken.
Met het behaalde diploma heb je voldoende doorgroeimogelijkheden in het bedrijfsleven. Je kunt ook doorleren op een hbo-opleiding.
Deze skills heb je nodig
- Je kunt zelfstandig werken
- Je bent creatief
- Je bent nieuwsgierig
- Je bent vriendelijk
Deze niet (altijd)
- Je kan goed leidinggeven
- Je vult formulieren in
Handige informatie
De bbl-opleiding IT expert systems and devices wordt alleen gegeven in Rotterdam-Oost. De lesdag is altijd op de dinsdag.
Een studiekeuze maak je niet zomaar. Voordat jij je aanmeldt, wil je alles weten over de opleiding. Wat zijn de toelatingseisen? Wat gebeurt er als je je hebt aangemeld? Hieronder vind je de meest gestelde vragen over deze mbo-opleiding op een rij.